България 25.01.2021 18:41 Снимка: ДНЕС+
Животновъди искат субсидии заради COVID-19 и през 2021 г.
Животновъдите настояват за продължаване на субсидирането заради коронавируса и през 2021 г., съобщава БНР.
17 браншови организации изпратиха декларация с искането си до премиера Бойко Борисов и до земеделския министър Десислава Танева. В документа фермерите призовават за максимално възползване от всички възможности за субсидиране, които се предоставят от Европейската комисия, както за животновъди, така и за предприятия за преработка и търговия с храни.
Те призовават за помощ, тъй като има ферми, които са на ръба на оцеляването.
Фермерите мотивират искането си с факта, че разходите непрекъснато се увеличават - фуражите поскъпват, изкупната цена на суровото мляко се понижава, повишават се разходите за предпазни средства и препарати за дезинфекция./БНР
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:17 Отново катастрофа с ТИР, ударени са и три автомобила край Невестино
- 16:06 Хванаха 1500 флакона райски газ и кокаин край клуб в Созопол
- 15:54 Идват горещини! Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°
- 15:42 Шефове на агенции ще взимат колкото председателя на парламента - 6565 евро
- 15:31 The Independent: Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
- 15:20 БНБ влоши прогнозата си за ръста на икономиката и за инфлацията
- 15:08 Украйна атакува Волгоград с пет ракети "Фламинго"
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие