Варна<+> 01.06.2020 12:21 Снимка: ДНЕС+
Служители на НСО спасиха двама бедстващи рибари край Варна
Служители на Националната служба за охрана спасиха двама бедстващи рибари край бреговете на комплекс „Сандрово“ край Варна.
На 31 май 2020 г., неделя, около 18.30 часа дежурните служители на НСО – гл. старшина Славов, старшина Маринов, старшина Янков и ст. сержант Халачев, забелязват обърната рибарска лодка на около 40 метра от буната на комплекса и се отзовават на викове за помощ от двама мъже на 71 г. и на 66 години. Служителите на НСО реагират за минути и успяват с въже да изтеглят на брега бедстващите.
Двамата мъже са спасени в добро общо състояние и с леки признаци на хипотермия и са поети от медицински екип, отзовал се на подадения сигнал на Спешен номер „112“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:17 Отново катастрофа с ТИР, ударени са и три автомобила край Невестино
- 16:06 Хванаха 1500 флакона райски газ и кокаин край клуб в Созопол
- 15:54 Идват горещини! Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°
- 15:42 Шефове на агенции ще взимат колкото председателя на парламента - 6565 евро
- 15:31 The Independent: Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
- 15:20 БНБ влоши прогнозата си за ръста на икономиката и за инфлацията
- 15:08 Украйна атакува Волгоград с пет ракети "Фламинго"
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие