Атлетик Билбао и Барселона ще спорят за Суперкупата на Испания

Спорт 15.01.2021 13:30 Снимка: ДНЕС+

Атлетик Билбао достигна финала за Суперкупата на Испания, след като детронира миналогодишния шампион Реал Мадрид с 2:1 в полуфинален сблъсък от надпреварата.

На „Естадио Ла Росаледа“ в Малага Раул Гарсия даде комфортен аванс на баските до почивката с двете си попадения в рамките на 20 минути – второто от които от бялата точка. След паузата Кралският клуб натисна в търсене на частичен или пълен обрат, като намали изоставането си чрез дежурния голмайстор Карим Бензема в 73-та минута.

До края Реал опита да възстанови паритета, като дълбоко в добавеното време имаше надежди за дузпа за нарушение срещу Серхио Рамос, но след намеса на ВАР такова правилно не бе отсъдено във вреда на Атлетик. Така, Билбао стигнаха финала в турнира, където съперник ще бъде Барселона, който в сряда елиминира Реал Сосиедад след 1:1 в редовното време и продълженията и 3:2 след изпълнение на дузпи.

Двата отбора се изправиха за последно в спора аз трофея през 2015 година, когато баските надвиха каталунците с убедителното 4:0./БГНЕС