Спорт 11.07.2021 10:01 Снимка: БГНЕС
Аржентина ликува с Копа Америка след 28 години
Аржентина победи Бразилия с 1:0 във финала на Копа Америка с гол на Анхел ди Мария в 22-ата минута.
Истинска латино фиеста с огнен заряд спретнаха отборите на Аржентина и Бразилия пред минимален брой зрители на митичния „Маракана“. Очакванията бяха да бъдат допуснати поне 10% от капацитета на 78 хилядния стадион, но утежнената епидемиологична обстановка в Бразилия наложи строги рестрикции и той остана почти празен.
Големият въпрос, който висеше във въздуха, освен името на победителя в тазгодишното издание на турнира беше дали Лео Меси ще успее да се докосне до това отличие на национално ниво след пропуснати вече три финала – 2007 срещу Бразилия и през 2015 и 2016 г. срещу Чили. Като добавка към всичко това остана и сблъсъка на терена в качеството на противници на мега звездите на двата отбора – Меси и Неймар, някогашни съотборници в Барселона и, известно на всички, добри приятели.
Още в самото начало на мача стана ясно, че нищо няма да бъде пожалено в името на победата и след ясен знак на съдията, че допуска по-твърда игра след премълчаване на явен фаул от страна на Отаменди, на терена настана истинска битка, обагрена с куп жълти картони и за двата отбора.
Още в 22-ата минута шансът се усмихна на гаучосите в лицето на Анхел ди Мария, който получи топката недалеч от линията на наказателното поле и след кратък контрол стреля неспасяемо за 1:0.
Играта продължи без видимо преимущество на някого от съперниците и с възможности и за двете страни, но без резултат до края на първото полувреме.
Второто полувреме започна с натиск на Аржентина, но в крайна сметка в 52-ата минута Ришарлисон успя да отбележи изравнителен гол, който, обаче беше отменен заради засада, което удвои усилията на малцината зрители да освиркват Меси и съотборниците му.
В края на полувремето Тите опита да промени нещата с подсилване на атаката, а Скалони предвидливо подсили дефанзивната линия в 79-ата минута с Песеа, Гонсалес и Паласиос. В 88-ата Меси пропусна златен шанс да увековечи този финал с попадение. Дадените 5 минути продължение не доведоха до промяна на резултата и Аржентина се окичи с титлата на Америка за първи път от 1993 г., когато Меси е бил едва 6 годишен. Това е и първият трофей с националния отбор в богатата му колекция от клубни трофеи и лични рекорди./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци