Наука 05.07.2024 15:33 Снимка: ДНЕС+
НАСА: Доволни сме, че космическият кораб на Boeing не експлодира
Заради проблемите астронавтите Суни Уилямс и Бъч Уилмор могат да останат на МКС 9 пъти по-дълго от планираното
Първият пилотиран полет на космическия кораб на Boeing едва ли може да се нарече успешен. Апаратът страдаше от теч на хелий в кабината си, а проблемът се засили в космоса. Това доведе до непланирано удължаване на престоя на астронавтите Суни Уилямс и Бъч Уилмор на борда на МКС. На практика те са заклещени там, като има малък шанс те да се завърнат с друг космически кораб.
От НАСА обаче остават оптимисти и са убедени, че корабът на Boeing ще върне астронавтите безопасно на Земята.
Космическата агенция на САЩ дори похвали капсулата Starliner на Boeing за това, че не се е взривила, въпреки възникналите аварии.
Има шанс Суни Уилямс и Бъч Уилмор да останат на борда на МКС общо между 45 и 90 дни. В последния вариант това би било девет пъти повече от 10-те дни определени оригинално за мисията.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 21:04 Хороскоп за неделя, 2 ноември 2025 г.
- 19:33 MOK заплаши България с изваждане от олимпийското семейство заради Стефка Костадинова
- 19:23 Москва: Украинският спецдесант в Покровск е унищожен. В Киев мълчат
- 19:11 Моторист загина при сблъсък с друг мотор на пътя Пловдив – Карлово
- 19:00 Собственикът на "Ботев" за инцидента: Наумов е с комоцио, нямаше как да продължи
- 18:50 Арестуваха в планината над Банско мъж, обявен за покойник преди 12 години
- 18:38 Красимир Вълчев: Първи клас може да се повтаря при незнание на български език
- 18:31 Мъжът, застрелял жена в магазин в София, е открит мъртъв