
Любопитно 14.09.2021 13:49 Снимка: ДНЕС+
Неочаквана полза от оралния секс
Звучи доста неочаквано, че занимание като орален секс от страна на жената, може да оказва благотворно влияние на нормалното развитие на бременност
Човешката цивилизация винаги е приписвала божествени свойства на мъжкото семе. За спермата е известно, че притежава много полезни свойства. А ново научно изследване твърди, че към тях трябва да се добави и фактът, че снижава риска от спонтанен аборт. Каква е връзката?
Американски учени провеждат изследване, в което участват две групи жени. Резултатите от проучването са публикувани в Journal of Reproductive Immunology. В едната група са включени жени, при които са регистрирани спонтанни отхвърляния на бременността – минимум три пъти преди 20-тата седмица на бременността. В другата група са включени жени, при които бременността е протичала нормално.
След като проучват сексуалните навици на жените по отношение на оралния секс, учените са установили, че 41 от 72-те жени със спонтанните аборти, са дарявали мъжете си с най-желаните ласки. При дамите от втората група 70 от 92 са практикували френската любов.
Като изхождат от тези и други данни, авторите на изследването достигат до извода, че оралният секс повишава вероятността за успешно износване на плода. Вероятно, попадналата в устата сперма стимулира имунната система на жените, което способства за по-големия брой на нормално приключващите бременности.
Разбира се, изследването е с относително малко участници и изводите му засега не са подкрепени с по-сериозна извадка, затова в бъдеще трябва да се намерят нови факти, които да потвърдят или опровергаят допускането на учените.
При около 1% от жените се случват повторни спонтанни аборти и обикновено медицинските експерти не успяват да определят причините, поради които се стига до такива състояния. Изследвания като това, разглеждащи влиянието на спермата на женския организъм, е възможно да хвърлят светлина върху един важен аспект в развитието на нормална бременност: доколко по такъв начин се подсилват съпротивителните сили на организма на бъдещата майка спрямо антигените от бащата на детето, което е залог за нормално развитие на плода.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10191 |
![]() |
1 | 2.24679 |
![]() |
10 | 3.84325 |
![]() |
100 | 4.02207 |
![]() |
1 | 1.68287 |
Последни новини
- 18:17 Вучич: Сърбия се интересува от "революционна" руска ваксина против рак
- 18:14 Точно копие на самолета на Димитър Списаревски представиха в Националния исторически музей
- 18:06 Сиромахов: Вие, които тричате големия шампион Карлос Насар, ще си останете провалени нещастници
- 17:57 Магнат и президентска дъщеря от Южна Корея спорят за издръжка от милиард долара след развод
- 17:49 Правителството на Льокорню оцеля след два вота на недоверие във френския парламент
- 17:41 Гърция прие възможност за 13-часов работен ден и 4-дневна седмица
- 17:34 САЩ може да се откажат от един от най-големите соларни паркове в света
- 17:25 Джордж Лукас, Стивън Спилбърг отдадоха почит на покойния илюстратор Дрю Струзън