![Трифонов: Истината лъсна - Петков е обещал да вдигне ветото на РСМ. Национално предателство!](https://dnesplus.bg/uploads/news/images/1081486/l-5.jpg)
Избрано 15.06.2022 16:12 Снимка: ДНЕС+
Трифонов: Истината лъсна - Петков е обещал да вдигне ветото на РСМ. Национално предателство!
„Аз не мога да участвам в национално предателство“, коментира още лидерът на ИТН
Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов коментира политическите събитията от последните часове. По думите му по време на заседанието на парламента е станало ясно, че министър-председателят на България е участвал активно в разговори „с чужди дипломати с една единствена цел – НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО“
„ПРЕДАТЕЛСТВО СПРЯМО БЪЛГАРИЯ И ВСИЧКИ БЪЛГАРИ!“, пише още лидерът на ИТН в пост във Фейсбук.
„Обещавал е да вдигнем ветото над Република Северна Македония за започване на преговори за влизане в Европейския съюз до края на председателството на Франция през месец юни. При това - без Северна Македония да е изпълнила българските условия. Нещо повече – чрез своя паралелен „външен министър“ Весела Чернева, е била изготвена рамкова позиция-проект, която ревизира българската национална позиция. В тази позорна редакция Кирил Петков и Весела Чернева са предвидили отстъпки по отношение на правата на българите в Северна Македония, както и отстъпки по българската позиция за т.нар. „македонски език“., коментира още Трифонов.
По думите му с това е станало ясно, защо е напуснал коалицията и е изтеглил министрите на ИТН.
„Говорете ми пак за БНБ, за МРРБ, за „Капитан Андреево“ и за още куп лъжи, за които се сетите. Това е истината - аз не мога да участвам в национално предателство. Честит Видовден.“, завършва Трифонов.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07669 |
![]() |
1 | 2.34644 |
![]() |
10 | 3.92989 |
![]() |
100 | 5.23868 |
![]() |
1 | 1.88477 |
Последни новини
- 19:36 След кибератаката срещу съда: ВСС ще обсъди отпускане на средства за хардуерно оборудване
- 19:23 Тигрите във варненския зоопарк с нова придобивка
- 19:14 Гроздан Караджов: Необходими са анти-дрон системи за охрана на летищата у нас
- 19:02 Пленумът на БСП предложи лидерът на партията да не се избира пряко
- 18:51 Избират нов Видински митрополит измежду Браницки епископ Пахомий и Мелнишки епископ Герасим
- 18:39 Черно море с първа загуба на "Тича" след 611 дни
- 18:32 Първо седмично поевтиняване на храните на едро от началото на годината
- 18:26 БАБХ затвори месарница във Враца, унищожават 630 кг. месо