Избрано 05.08.2024 11:54 Снимка: ДНЕС+
Пуснаха снимки от почивката на Макрон в мъжка компания
Снимките на Еманюел Макрон на почивка, публикувани от списание „Voici“, предизвикаха бурна реакция в социалните мрежи. В разгара на Олимпийските игри и докато Франция все още чака назначаването на ново правителство, тези снимки показват президента на републиката без тениска, усмихнат и играещ на лодка с няколко мъже.
Статията „Voici“ започва с провокативно изречение: „По средата на Олимпиадата и докато страната вече няма правителство, президентът реши да отиде на почивка.“
Надписите към публикуваните снимки са пълни с ирония, като един гласи:
„Тази сутрин беше планирал да избере нов премиер, но накрая вместо това реши да се повози с лодка и да играе судоку“.

Този саркастичен тон подхрани онлайн критиките.
Мнозина поставят под въпрос посланието, което Еманюел Макрон иска да предаде в тези времена на криза. Интернет потребителите изразяват разочарованието си от това, което възприемат като липса на сериозност и ангажираност от страна на държавния глава.

Публикуването на тези снимки идва в момент, когато Франция преминава през период на политическа турбуленция, с липсата на сформирано правителство след последните избори. Заваляха критиkи, посочвайки очевидното разминаване между тревогите на президента и сериозните проблеми, пред които е изправена страната. /"Труд"
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 19:30 Пореден скандал в българския ММА: Обвинения за фиктивни медали и спрени права
- 19:15 Българи, участвали в протестите в Нови Сад: Искаме да покажем на властите, че борбата няма да спре
- 19:03 Силен трус в Западна Турция предизвика паника сред местното население
- 18:51 Япoнcĸaтa Тоуоtа "глeдa" ĸъм Kocмoca - aмбициитe нa ĸoмпaниятa ca дa cъздaдe лyнoxoд
- 18:39 Нидерландия връща на Египет открадната 3500-годишна скулптура
- 18:27 Протести в защита на палестинския народ се проведоха в София и Варна
- 18:15 За първи път президент на Сирия ще посети Белия дом
- 18:03 Анкара и Багдад подписаха сделка за проекти за водна инфраструктура в Ирак