ЕС и Свят 21.11.2020 20:05 Снимка: ДНЕС+
Тръмп твърди, че ще разкрие измамите на избирателите в щата Джорджия
Американският президент Доналд Тръмп намекна за предстоящото съобщение за фалшифициране на гласове в щата Джорджия, където преброяването на ръце показа, че неговият демократически претендент Джо Байдън все пак печели.
Тръмп се включи в Twitter, за да информира своите последователи, че скоро ще бъде разкрита известна информация за процеса на гласуване в Джорджия.
Губернаторът на Джорджия Брайън Кемп заяви късно в петък, че е удостоверил резултатите от президентските избори в щата, които са дали на Байдън, въпреки че одитният процес разкрива нередности в няколко окръга.
Байдън се прогнозира от всяка голяма американска медия като победител, спечелил общо 79,7 милиона гласа (51,1%) срещу 73,7 милиона на Тръмп (47,2%).
Тръмп, който отказа да го признае, заведе дела в много държави, за да блокира сертифицирането, твърдейки, че има измами с гласуване./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 12:04 Киев: От началото на годината са атакувани 160 руски нефтени съоръжения
- 11:56 Андрияна Русева, Фондация "Владиславово": Когато родителите се разделят, детето не бива да страда
- 11:53 Експерти съветват държавата да поеме контрола над "Лукойл" - да назначи особен управител
- 11:42 Франция обмисля данък върху ултрабогатите, за да запълни дупката в бюджета
- 11:30 Скрит тунел под Колизеума в Рим отваря врати за посетители
- 11:19 АФП: Да се бориш с огъня с огън - Калифорния е във войната за преначертаване на избирателните райони
- 11:09 ЕК: Части от Истанбулската конвенция трябва да се прилагат дори без ратификация или при оттегляне
- 10:57 WSJ: SpaceX ще получи 2 милиарда долара от Пентагона