ЕС и Свят 06.07.2020 09:30 Снимка: ДНЕС+
Огнища на коронавирус в месопреработвателни предприятия в Австрия
Също като в съседна Германия Австрия съобщи за увеличаване на случаите на заразени с коронавируса в месопреработвателни предприятия. Става дума за три завода с десет работници и повече от дузина, свързани с тях лица, които са дали положителни проби за вируса, предаде ДПА, цитирайки австрийската агенция АПА. Тестването продължава.
Засегнатите заводи се намират в район близо до границата с Германия, където повече от 1400 работници дадоха положителни проби за новия коронавирус в предприятия на компанията "Тьонис" в Северен Рейн-Вестфалия. Случаят предизвика дебати за условията на труд и живот на работещите в тези заводи, предава БТА.
Австрийската министърка на селското стопанство Елизабет Кьостингер се постара да наблегне на разликите между преработвателните индустрии в двете страни, като заяви, че австрийските заводи по правило са по-малки и работните условия в тях са по-добри.
Заради ръста на случаите на заразени провинция Горна Австрия, където се намират предприятията, днес отново затегна мерките срещу разпространението на заразата, като отново въведе задължително носене на маски в обществени сгради. Бяха отново затворени някои училища и детски градини./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:06 20 дни след решението МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила гласуваната общинска субсидия
- 13:58 Станислав Стоянов: В РСМ нападенията и преследванията срещу българската общност продължават
- 13:49 Дмитриев нарече инициативите на Европа срещу Русия "отровни хапчета"
- 13:41 Мащабна акция: Дронове и цивилни коли на МВР ще следят за нарушения по пътищата
- 13:33 Габрово:Песните на Лили са изповеди на поколения! Примата слезе при публиката,за да изпее "Детелини"
- 13:25 Платформа за сигнали за нарушения на пътя във Варна набира скорост
- 13:18 Успешно трансплантираха бели дробове на норвежката принцеса
- 13:10 Фон дер Лайен няма да се кандидатира за трети мандат като председател на Европейската комисия