България 26.03.2025 14:41 Снимка: ДНЕС+
Явор Божанков: Радостин Василев излезе жертва, а всъщност не е
"Радостин Василев излезе герой и жертва, какъвто всъщност не е. Реториката, която използва, е абсолютно недопустима - да наречеш председателя на парламента “маймуна” или да кажеш, че ще запалиш къщата на някого, е отвъд границата и дори вербално тя не трябва да бъде преминавана."
Това коментира в ефира на Дарик народният представител от “Продължаваме промяната - Демократична България” Явор Божанков. По думите му в казуса с разпускането на парламентарната група на МЕЧ няма невинни.
“Наталия Киселова трябваше да предложи решение, защото тя беше част от проблема. На първо място, МЕЧ имат също вина да са в това незавидно положение с разпадната група, защото побързаха да се освободят от депутата, уличен в измами с кредитни карти в САЩ. Това бързане ги доведе в ситуация да нямат необходимия брой депутати по правилник. От друга страна, председателят на парламента е със съвършено ясно съзнание, че МЕЧ имат достатъчно депутати и е въпрос на време новите да положат клетва”, каза Божанков.
Депутатът от ПП-ДБ смята, че дотук Василев е имал “почти адекватно поведение в парламента”.
“Имам предвид, че каквито и да са били псоланията му, колкото и да са били неприемливи за мен и за нашата ПГ, то поне бяха изразени така както трябва - от трибуната на Народното събрание и по правилника. Това, което чухме, е в стил “Възраждане” - дърпане на кабели, блъскане, палене на сгради, погром”, добави той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:50 Хороскоп за неделя, 15 февруари 2026 г.
- 19:36 Борислав Сандов за "Петрохан": Мислех, че 15-годишният Алекс е син на Калушев
- 19:28 Сексскандалът от 70-те, който доведе до драматичен съдебен процес
- 19:19 Тръмп иска да посети Венецуела. 5 западни петролни гиганта стъпват в страната
- 19:09 Теч в Лувъра повреди таванна картина от XIX век
- 18:58 Зеленски се репчи на Тръмп: САЩ твърде често искат отстъпки не от Русия, а от Украйна
- 18:48 19FortyFive: Защо танкът "Леопард 2" се провали напълно в Украйна
- 18:38 До две години обходният път на Кресна се очаква да бъде готов