България 22.08.2022 15:46 Снимка: ДНЕС+
Васил Велев: Бизнесът не може да работи на тези цени на природния газ
Васил Велев от АИКБ подчерта, че пазарът отказва да приеме днешната цена на природния газ. "Ние не можем да работим на тези нива. Цената за август е 300 лв. за мегаватчас. Смятаме, че 200 лв. е допустима цена, а над 250 лв., ще трябва да се търсят начини за компенсиране”, заяви той.
Велев съобщи още, че днес са били обсъдени и цените на електрическата енергия, а бизнесът ще се противопостави сериозно, ако държавата отмени субсидията, която той получава за тока над 250 лв.
Христо Алексиев подчерта, че ще бъде предоговорена клаузата за бизнеса с "Булгаргаз" "Вземи или плати", която също бъркала сериозно в джоба му. Той бе категоричен, че трябва да направим така, че икономиката да работи по нормален начин.
Ваня Григорова от КТ "Подкрепа" изрази възмущението си, че досега решенията били взимани без участието на синдикатите.
Тя бе категорична, че бизнесът категорично е заявил, че цени на газа над 250 лв. за мегаватчас ще означават, че предприятията ще затворят, а по този начин хиляди работници ще останат на улицата безработни.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:58 Пълно е с пепелянки в Карлово, алармират жителите
- 17:47 ООН: Незапомнените жеги в Европа са ясен сигнал и напомняне за глобалното затопляне
- 17:36 Тъмната страна на огромните бюфети на круизните кораби
- 17:26 Как СССР се опита да унищожи петролната индустрия на САЩ с едно водорасло
- 17:16 Григор Димитров за контузията на "Уимбълдън": Чух как нещо в мен издаде звук и се скъса
- 17:05 Да плуваш със смъртта, за да откриеш тайната на Земята
- 16:53 Жените на България отстъпиха на Аржентина в контрола преди Лигата на нациите
- 16:42 Федерален съдия нареди да бъде премахнато името на Тръмп от надписа на "Кенеди център"