
България 15.04.2025 09:37 Снимка: ДНЕС+
Предпразнично: Ограничават движението на АМ „Струма“ до разклона за Банско
Движението на автомагистрала „Струма“, близо до разклона за Банско, временно ще бъде ограничено на 15 и 16 април, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
Поетапно ще се ограничава движението в скоростната лента при 105-и км на автомагистралата. Временната организация се въвежда за подмяна на преброителна камера. Днес ще бъде ограничено преминаването в скоростната лента в участъка, в посока София, а трафикът ще се осъществява в активната.
В четвъртък ще се ограничи движението в скоростната лента в посока Кулата, а трафикът ще се пренасочва в активната.
Оттам съобщиха още, че в четвъртък предстои ремонт на дилатационна фуга на мостово съоръжение. Поради тази причина при 137-ми км на автомагистралата, в района на Струмяни и Микрево, в платното в посока Кулата, ще бъде ограничено движението в активната и аварийната лента. Трафикът ще преминава в изпреварващата лента.
Необходимо е шофьорите да се движат с повишено внимание, като следват стриктно поставената временна сигнализация в двата участъка и ограничението на скоростта до 90 км/ч.
По пътя от София към Кулата в стария тунел „Железница“ има частично неработещо осветление в тунела. Поради това водачите трябва да се движат с внимателно и със съобразена скорост, напомнят от АПИ.
Още по темата
![]() |
1 | 2.11624 |
![]() |
1 | 2.28565 |
![]() |
10 | 3.92911 |
![]() |
100 | 4.52918 |
![]() |
1 | 1.72715 |
Последни новини
- 19:31 ЕК посочи "сигурните страни" за по-бързо разглеждане на молбите за убежище
- 19:23 335 000 лв. бонуси са раздадени в "Медицински надзор" за година
- 19:15 Съдът в Ловеч не склони да освободи предсрочно Десислава Иванчева
- 19:08 Евростат: България и през март покрива критерия за ценова стабилност за влизане в еврозоната
- 19:00 Жена с тротинетка се блъсна в камион в Нова Загора
- 18:53 Във Великобритания съдят Google за 5 млрд. паунда за господстващо положение
- 18:46 Кабинетът Желязков предлага Александър Корнезов за съдия в Съда на ЕС
- 18:38 Правителството одобри и изпрати на ЕК променения План за възстановяване и устойчивост