Варна<+> 15.05.2023 11:03 Снимка: ДНЕС+
Влиза в сила забрана за строителство и монтажни работи в курортите край Варна
От днес, 15 май до 1 октомври 2023 г. се забранява извършването на всички видове строителни и монтажни работи на територията на комплексите „Златни пясъци“, "Св. св. Константин и Елена“, КК „Чайка“, КЗ „Прибой“, курортна зона - местност „Манастирски рид“ със заповед на кмета на Община Варна.
Спира се достъпът на тежка строителна механизация и на всякакви превозни средства, доставящи строителни материали в комплексите. Изключение се допуска за неотложно аварийно-ремонтни дейности и геозащитни мерки и дейности, съгласно чл. 15 от Закона за устройство на черноморското крайбрежие /ЗУЧК/.
Вчера изтече срокът, в който възложителите и изпълнителите на незавършени строежи на посочените територии, имаха задължението да предприемат необходимите мерки за ограждане и обезопасяване на строителните обекти, да демонтират временно поставените обслужващи обекти, които са извън границата на строителната площадка, както и да почистят и възстановят нарушените в резултат на строително-монтажните работи, тротоари и пътни настилки около строежите.
Засегнатите от строителството зелени площи трябваше до вчера да бъдат почистени от строителни отпадъци, обработени и засадени със съответния вид декоративна растителност.
За нарушаване на заповедта и на основание на чл. 23 във връзка с чл. 15 от ЗУКЧ, физическите лица ще се наказват с глоби от 1000 до 10 000 лева, а на едноличните търговци и на юридическите лица ще се налага имуществена санкция в размер от 10 000 лева до 50 000 лева.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:20 Хороскоп за неделя, 22 март 2026 г.
- 19:34 Министерството на правосъдието обжалва във ВАС оставането на Сарафов на поста и.ф.главен прокурор
- 19:25 Костадинов на старта на кампанията: Само свободен народ може да има независима държава
- 19:14 Златото с най-големия си седмичен спад от 1983 г. насам
- 19:04 Войната на Тръмп в Иран вече струва повече от старта на войната на Буш в Ирак
- 18:54 Невероятната Джесика спечели Световната купа по ски-бягане за четвърти път
- 18:42 Съд: Илон Мъск е подвел инвеститори при сделката за Twitter
- 18:31 МВР наложи глоба на Димитър Бербатов за неправилно съхранение на личното му оръжие