
Варна<+> 13.09.2023 17:44 Снимка: ДНЕС+
Висшият съдебен съвет разследва бившия апелативен прокурор на Варна
Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет образува дисциплинарно производство срещу бившия апелативен прокурор на Варна Владимир Чавдаров. В момента той е временно отстранен от длъжност и като редови прокурор.
Дисциплинарното производство е образувано по предложение от и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов във връзка с констатираните действия по държане на боеприпаси в големи количества, без надлежно разрешение. По този случай Чавдаров е предаден на съд, пише БНТ.
В предложението на Сарафов е посочено, че противоправните действия на Владимир Чавдаров сочат на неуместно, неподходящо и недостойно поведение, което уронва както личния му престиж и авторитет, така и съществено накърняват престиж на съдебната власт.
На 24 август Софийска градска прокуратура даде на съд Владимир Чавдаров по обвинение за незаконно притежание на незаконни боеприпаси.
Още по темата
![]() |
1 | 2.0974 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85788 |
![]() |
100 | 4.15376 |
![]() |
1 | 1.67638 |
Последни новини
- 21:47 Хороскоп за сряда, 23 юли 2025 г.
- 19:22 За „плочкаджийте“ - новите мутри и хората на мисълта - смазани под киреча* на маргиналността
- 19:15 ПП търси Левски, но изпраща Асен Василев
- 19:07 Денис Шмигал: Украйна ще се нуждае поне от 120 млрд. долара за отбрана през следващата година
- 19:00 Франция: Мирните преговори между Украйна и Русия трябва да доведат до среща между Путин и Зеленски
- 18:52 Русия "значително разширява" списъка си със санкционирани представители на ЕС
- 18:45 Персоналът и главният офис на СЗО в Газа са били нападнати от израелската армия
- 18:37 Болсонаро беше обвинен в неспазване на съдебни разпоредби, авоарите на сина му бяха замразени