Варна<+> 09.08.2020 13:54 Снимка: ДНЕС+
Протест затвори пътя Златни пясъци – Кранево
Жители в местността "Панорама" край Варна излизат на протест заради безводие. Хората живеят в обсега на най-голямото свлачище по българското Черноморие и от 5 години е спряно водоподаването в района, съобщи БНТ.
Над свлачището живеят над 200 семейства, които са без вода от няколко години. До пълна блокада не се стигна. Полицията беше на място и организираше движението, но се получиха огромни опашки, защото през лятото и през уикенда тук пътят е много натоварен.
Обяснението на институциите - заради свлачището често се късат тръбите на водопреносната мрежа и затова водата е спряна. Освен това тук няма изградена канализация за отпадните води.
Хората са категорични, че докато не им се пусне водата, те ще излизат всяка седмица в неделя на протест./БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за сряда, 24 декември 2025 г.
- 19:08 Ким откри пет луксозни хотела с дъщеря си, отчете икономически напредък на КНДР
- 19:01 Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в Топ 10 на "Спортист на Балканите"
- 18:54 Южна Корея тества ултраиздръжлив робот за изследване на мистериозните лунни пещери
- 18:47 В Полша двама миньори се задушиха с метан и загинаха във въгледобивна мина
- 18:39 Московски съд арестува задочно Каспаров, обявен за чужд агент и включен в регистъра на терористите
- 18:32 Как дядо Коледа пътува по света? Отговорът се крие в Айнщайн
- 18:27 "Политико": Европа проваля Украйна