Варна<+> 17.08.2020 18:26 Снимка: ДНЕС+
Откриха 4 мъртви щъркела във Варненско
Откриха 4 мъртви щъркела край землището на община Аксаково. По тях няма видими следи от изгаряния, но на мястото, на което бяха открити сочи, че те са убити именно от високоволтова дъга, съобщи БНТ. Това са млади екземпляри, родени тази година.
Санял Кръстева, главен експерт в РИОСВ-Варна обясни, че през този период подобни инциденти зачестяват, тъй като птиците спират за почивка на места, през които минават електропроводи. Вечерно време спират да почиват и кацат върху стълбовете, за да се предпазят от хищниците. Електроразпределителните дружества са длъжни да слагат птицебрани върху жиците.
Екоинспекторите установиха, че има такива съоръжения, поставени върху бетонните стълбове, но на стоманените няма, а птиците са открити именно там.
Повечето ЕРП-та в момента работят по проекти, които целят обезопасяването на цялата електропреносна мрежа, заключи тя.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 Европарламентът настоява за обща дефиниция на изнасилването в ЕС, основана на съгласието
- 19:26 Комикът Джими Кимъл: Шегата ми, че Мелания Тръмп "грее като бъдеща вдовица" не е призив за убийство
- 19:19 ЕС въвежда първи общи правила за защита на кучетата и котките
- 19:11 Напълно натоварен танкер с втечнен газ премина през Ормузкия проток за пръв път от два месеца
- 19:04 ВСУ изграждат нова линия на отбрана на север - от Киев до Суми, за да спрат руското настъпление
- 18:56 САЩ плаши Лондон: Оттегляме подкрепата си за британския суверенитет на Фолклендските острови
- 18:49 "Лекари без граници": Израел използва достъпа до вода като оръжие срещу палестинците
- 18:41 САЩ потвърдиха, че изграждат орбитална сателитна система за ПРО "Златен купол"