Варна<+> 20.09.2022 09:05 Снимка: ДНЕС+
Кандидат-депутат от ПП без стотинка доход за пет години, но със седем фирми
Бившият областен управител на Варна и кандидат-депутат от ПП счупи рекорди по пестеливост. Според проверка от НАП, Благомир Коцев в продължение на пет години не е декларирал нито стотинка доходи.
В периода 2017 -2021 година Благомир Коцев, според проверка на НАП по чл.73 от ЗДДФЛ, се оказва, че не е получавал никакви доходи. Преди да поеме поста на областен управител на Варна, назначен от Кирил Петков и правителството му, Коцев има участие в седем фирми. След това прехвърля всичко на сестра си.
За получаване на допуск до класифицирана информация, който му е бил отказан, кандидат-депутатът от ПП обяснява, че не е имал никакви доходи за въпросния период, като посочва: „майка ми и баща ми ме издържат“.
Докато Благомир Коцев не е получил за пет години нито стотинка доход отникъде, той и семейството му плащат задължение към банка от 320 000 лв., когато станаха ясни задълженията към банката им./tribune.bg

Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 КФН: От 1 юли само лицензираните компании могат да предлагат криптоактиви на територията на ЕС
- 19:24 Белгия поиска 10 млн. евро гаранция за освобождаването на танкер от руския сенчест флот
- 19:16 Митове за татуировките и слънцето: може ли мастилото в кожата да провокира тумор?
- 19:09 Морските дронове започнаха да "пенсионират" големите бойни кораби
- 19:02 Абу Симбел и eзерото Насър: Пътешествие между древната слава и инженерното чудо
- 18:54 Мбапе счупи пореден рекорд, поиска купата и обяви: Тази победа е за Дешан
- 18:47 Откачено ремарке на български ТИР уби румънско семейство край Браила
- 18:40 Трусове в Нидерландия: Куман хвърли оставка, расистки обиди за "грешниците" при дузпите