България падна от Хърватия. Ситуацията е много лоша на европейското

Варна<+> 04.09.2023 09:01 Снимка: ДНЕС+

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа загуба в четвъртия си мач от европейското първенство, на което сме съдомакин с Италия, Северна Македония и Израел.

Във Варна воденият от селекционера Пламен Константинов тим отстъпи на Хърватия с 1:3 (25:22, 16:25, 22:25, 21:25) в среща от група В.

При загуба от лидера Словения в последния мач от първата фаза на шампионата нашите ще играят 1/8-финала срещу брутално силния тим на Франция.

На теория има вариант, ако паднем от словенците, дори да не се класираме за елиминациите.

Уж смятаният за аутсайдер тим на Хърватия показа и срещу нашите много силна игра и заслужено стигна до победата.

Това бе признато от всички в отбора ни, който определено влезе в много лоша ситуация.

Преди последните четири мача в групата начело е Словения (3 мача) с 3 победи, 9 точки и 9:1 геймово съотношение. Втори са хърватите (4 мача), 8 точки и 9:6. България (4 мача) е на трета позиция с 6 точки и 8:8 гейма, следва Испания (4 мача) с 6 точки и 6:8 геймова разлика, Финландия (4 мача) с 3 точки и 5:9 геймово съотношение и Украйна (3 мача) с 1 точка и 4:9 гейма.

Срещу хърватите най-резултатен бе капитанът Цветан Солоков с 18 т.

Иначе за четвърти пореден път на Евроволей 2023 зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта бе изпълнена до краен предел за мач на България.

Така ще бъде и в петата последна среща от груповата фаза срещу европейските вицешампиони от Словения - до началото мача срещу хърватите бяха останали само единични бройки неизкупени билети за заключителния мач от Група В във Варна.

Двубоят е на 5 септември (вторник) от 20,30 часа.