Варна<+> 20.06.2023 12:00 Снимка: ДНЕС+
Балканска джет ски купа стартира на плажа във Варна
Първи кръг от националните шампионати и „Балканска джет ски купа“ ще се проведат на офицерския плаж във Варна от 23 юни до 25 юни, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Варна. Стартовете започват от 10 часа в събота, а финалните гонки са в неделя, също от 10 часа.
След две успешни издания морската ни столица отново ще посрещне участници от България, Румъния и Гърция. Звездата в атрактивната Free Style категория отново е европейският шампион Дени Делиман от Румъния, а при децата ще се включи 15-годишната Мари Петрова от Добрич, която ще мери сили с румънския състезател Себастиан Давидеску.
При най-мощните джетове над 500 к.с. се включват Кристиян Чобану от Румъния и Валери Михалев от Бургас. В категорията на серийните машини титлите си ще защитават Огнян Георгиев, а при EXPERT категорията - Николай Димитров, като те са членове на най-младия клуб от град Лом „Джет ски екстрийм клуб“. За първи път ще се проведе и състезание за издържливост (Endurance) за начинаещи, както и гонки за деца и аматьори.
Организатор на събитието е Клуб за джет ски спорт Варна и дирекция "Спорт" към Община Варна.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:52 Иран ще удря враговете си в туристически обекти, зони за отдих и развлекателните центрове по света
- 10:41 Проф. Боян Дуранкев: Дано ценовият шок не се превърне в ценово цунами!
- 10:31 Петър Кичашки: Гюров не си дава сметка, че удря националните геополитически интереси на България
- 10:20 Великобритания разреши на САЩ да използват военните ѝ бази за атаки срещу Иран
- 10:08 Скандално: Емисари на Радев предлагат кеш и без фактура за наемането на зала "Арена 8888"
- 09:57 Ясен Дараков: Връщат посланик Георги Панайотов във Вашингтон?
- 09:46 НАТО изтегля мисията си от Ирак
- 09:37 Моджтаба Хаменей: САЩ и Израел сгрешиха