Варна<+> 31.08.2023 10:19 Снимка: ДНЕС+
Арестуваха мъжа, оставил двете си кучета да умрат в колата
Районна прокуратура – Варна ръководи досъдебно производство във връзка със случай на проявена жестокост към гръбначни животни – две кучета, в резултат на която те са починали. Собственикът на кучетата П.А. (52 г.) е привлечен към наказателна отговорност за престъпление по чл. 325б, ал. 1 от НК.
За случая станало ясно на 29 август 2023 година, когато съседи на обвиняемия подали сигнал в полицията. Те забелязали, че в автомобила, използван от 52-годишния мъж, били оставени двете кучета, които той отглеждал. Животните не давали признаци на живот.
П.А. бил задържан от органите на МВР във Варна. Образувано било досъдебно производство за установяване на причините и обстоятелствата около случилото се. Работата по разследването продължава под ръководството и надзора на Районната прокуратура в областния град.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:40 Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела, съобщава ООН
- 11:30 Русия вдигна във въздуха новия Як-130М: Какво може модернизираният боен самолет?
- 11:19 “Аз съм от Босна, заведи ме в Америка”: популярна песен предсказа следващия съперник на балканците
- 11:07 Нина Добрев с главна роля в нов сериал
- 10:57 Асен Василев: Проектобюджетът не става за чеп за зеле, все едно е писан от олигархията
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка