Спорт 27.08.2021 13:05 Снимка: ДНЕС+
Томова е на крачка от основната схема на Ю Ес Оупън
Българската тенисистка Виктория Томова се доближи на една победа от второ поредно участие в основната схема на Откритото първенство на САЩ, след като записа втори пореден успех в квалификациите на турнира.
Тази нощ 117-та в света Томова се наложи над бразилката Беатрис Хадад Мая с 4-6, 6-3, 6-2 в двубой от втория кръг на пресявките. Българката бе ефективна на посрещане и реализира шест пробива от седем възможности, за да стигне до обрат след два часа и 15 минути игра.
По този начин 12-та поставена Томова се класира за третия кръг, където ще срещне британката Хариет Дарт, номер 151 в света. Първият мач между двете е насрочен за трети на Корт 6 във Флъшинг Медоус и може да се очаква да започне след 21:00 часа българско време тази вечер.
Другата ни участничка в квалификациите Изабелла Шиникова отпадна на старта след загуба от американката Хана Ченг в три сета, а вчера първата ни ракета Цветана Пиронкова научи съперничката си в първия кръг на основната схема - рускинята Дария Касаткина./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:43 Лекар: Имаме указания спешно да открием неимунизираните за морбили
- 13:35 Омбудсманът атакува новата такса "сградна инсталация"
- 13:29 Васил Найденов за Михаил Белчев: Твоите думи ще останат и след нас
- 13:26 Financial Times: Задава се бюджетна криза в ЕС
- 13:22 Петролът продължава да поскъпва заради нови заплахи на Тръмп
- 13:14 Иран и САЩ са получили план за незабавно примирие
- 13:13 Американски F-35 е подал сигнал за бедствие над Ирак
- 13:06 Масирана руска атака срещу Одеса, жертвите са три - сред тях е и малко дете