Спорт 09.07.2020 20:35 Снимка: ДНЕС+
Собственикът на ''Ред Бул'' лично иска да върне Фетел в тима
Ръководството на отбора от Формула 1 - "Ред Бул" планира да върне в отбора пилота Себастиан Фетел, съобщава порталът Motorsport-Total.
Според информация на портала, консултантът на отбора Хелмут Марко е получил указание от собственика на клуба и едноименната компания-спонсор Дитрих Матешиц да върне Фетел в тима.
Ако Фетел сложи гащеризона на "Ред Бул", той ще бъде съотборник с Макс Ферстапен (Нидерландия).
При подобно развитие на нещата, актуалният втори пилот - тайландецът Александър Албон ще отиде във втория отбор на компанията ''Алфа Таури'' и ще замени там Даниил Квят.
Фетел е пилот във Формула 1 от 2007-а година. Всичките си четири титли е спечелил именно с отбора на ''Ред Бул'' в периода 2010-2013, след което през 2015-а година премина във Ферари.
През месец май италианският отбор не успя да се договори с германеца за нов договор и стана ясно, че след края на този сезон той ще напусне.
Даниил Квят е пилот в най-комерсиалното автомобилно състезание от 2014-а година насам, като е карал за ''Ред Бул'' през сезоните 2015-а и 2016-а.
През 2018-а година беше трети пилот във Ферари, а за цялата си кариера има едва три подиума./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа