Славия успя да обърне Берое в Овча Купел

Спорт 15.08.2021 08:29 Снимка: ДНЕС+

Славия победи Берое с 3:2 в първия съботен двубой от четвъртия кръг на efbet Лига.

Точни за домакините бяха Тони Тасев, Радослав Кирилов и Калоян Кръстев, докато за гостите от Берое точни бяха Ерсон Кукула и Омар Камара.

Сблъсъкът на стадион „Славия“ в столичния квартал Овча Купел започна вихрено и гостите поведоха още в 6-ата минута след гол на Ерсон Кукула, дошъл след подаване на Абубакар Тунгара. След попадението домакините упражниха сериозен натиск към вратата на Нордин Бакер, която даде резултат 7 минути преди края на първото полувреме, когато Тони Тасев бе фаулиран в наказателното поле на гостите и реализира отсъдената дузпа.

Втората част на мача отново предложи много интересни положения, като само три минути след началото резервата Омар Камара вкара след заучено положение при пряк свободен удар. Друга резерва, но в състава на гостите – Радослав Кирилов, вкара малко след изтичането на час игра и отново изравни резултата. Той бе в основата на третия гол за Славия, след като направи асистенция към Калоян Кръстев в 72-ата минута, който оформи крайния резултат 3:2 за Славия./НовСпорт