
Спорт 18.12.2020 16:29 Снимка: ДНЕС+
Шалке уволни втори треньор след 79 дни
Намиращият се на дъното в Бундеслигата Шалке 04 потвърди уволнението на Мануел Баум след само 79 дни начело на клуба, като Хюб Стевенс се завръща за четвъртия си престой начело на „кралскосините“ в опит да спре серията от 28 мача без победа за тима в лигата.
Шалке вече е с трети треньор през кампанията, след като 67-годишният Стевенс заменя Баум, който бе назначен на 30 септември, след като предшественикът му Дейвид Вагнер бе уволнен. По онова време, Баум бе окачествен като „последния патрон“ на клуба в битката за оцеляване. Домакинската загуба от Фрайбург с 0:2 в сряда остави тима от Гелзенкирхен на три двубоя от рекорда за всички времена – 31 мача без победа, поставен от Тасмания Берлин през сезон 1965/66.
Домакинството на новака Арминия Билефелд в събота, който окупира плейофа за оставане в лигата, е шанс за Шалке да спечели първи двубой в Бундеслигата от януари насам. След близо 30 години във висшия футболен ешелон на Германия, Шалке е на шест точки от спасителната зона. „Мачът срещу Билефелд има огромно значение за нашия клуб. Тимът се нуждае от нов импулс и се доверяваме на Хюб Стевенс и неговия помощник Мике Бюскенс“, каза спортният директор на клуба Йохен Шнайдер.
Стевенс е клубна легенда, след като изведе тима до Купата на УЕФА през 1997, в който отборът надигра Интер след изпълнение на дузпи, когато Бюскенс бе в отбора. Стевенс за последно води клуба, когато Доменико Тедеско бе уволнен през март 2019. Нидерландецът изведе тима до успех над Борусия Дортмунд с 4:2 следващия месец, който остави Шалке в Бундеслигата в края на сезон 2018/19. „Това определено беше последният път“, настоя тогава Стевенс, но въпреки това, 18 месеца по-късно той отново е на треньорското кормило.
Клубът от Гелзенкирхен, който има огромни дългове, действа хазартно от финансова гледна точка с Вагнер и Баум, тъй като и двамата подписаха договори до 2022, и все още чакат своите неустойки./БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за петък, 4 юли 2025 г.
- 20:51 Мъж рани четирима души с брадва във високоскоростен влак в Германия
- 20:50 Бивш кмет на Луганск бе убит от атентаторка-камикадзе, съобщиха местните руски власти
- 20:49 България замесена в глобална схема за ДДС измами с ултраскъпи коли, щетите надхвърлят 100 млн. евро
- 20:47 Няколко души са намушкани с нож в близост до търговски център в Тампере, Финландия
- 20:44 Има загинал след инцидент във военния завод „Арсенал“ в Казанлък
- 19:36 Маги Халваджиян е новият продуцент на шести сезон на "Под прикритие"
- 19:30 Мъртва котка и валс с Путин: Как бившият външен министър на Австрия намери нов дом в Русия