С червен картон "на тъмно": "Ботев" (Враца) спря полета на Арда

Спорт 19.04.2025 19:06 Снимка: ДНЕС+

С червен картон "на тъмно": "Ботев" (Враца) спря полета на Арда

Невероятната серия на Арда (Кърджали) приключи. След четири поредни победи и обща голова разлика в този период от 17:1, футболистите на Александър Тунчев си намериха майстора. "Ботев" (Враца) победи кърджалийския отбор с 3:1 у дома в последния кръг преди плейофите, като реално за гостите това бе първа загуба от осем кръга и повече от два месеца насам.

Успехът пък е едва пети за врачани през сезона до момента, но пък идва в добър момент - точно преди началото на битката за оцеляване.

Началото на стадион "Христо Ботев" бе обещаващо, след като домакините поведоха с гол на Даниел Генов в 9-ата минута, когато капитанът опита центриране от свободен удар, никой не игра с топката и тя влезе в мрежата за 1:0. Арда изравни след 30 минути футбол, когато Светослав Ковачев бе точен с удар с левия крак.

Повратният момент в мача бе около 60-ата минута и на практика остана "на тъмно" за телевизионните зрители. Тогава Густаво Каскардо получи жълт картон за нарушение срещу Евертон, а когато Георги Кабаков се запъти към ВАР монитора, за да гледа ситуацията, сигналът на телевизионното предаване прекъсна.

Картината се върна след 5-6 минути пауза, а единствено индикацията за червен картон под името на Арда при резултат подсказваше какво се е случило.

След това Браян Переа материализира численото преиумущество на "Ботев" с хубав гол с глава в 73-ата минута, а три по-късно интригата приключи с нов гол на Даниел Генов, дошъл след кошмарно изпълнение на вратаря Анатоли Господинов. Стражът на Арда буквално хвърли топката в краката на съперника, който нямаше проблем да вкара на празна врата за 3:1.

"Ботев" е с 21 точки след 30 мача - на предпоследното петнадесето място, докато Арда е трети с 53.

CHF CHF 1 2.08466
GBP GBP 1 2.27971
RON RON 10 3.92958
TRY TRY 100 4.47481
USD USD 1 1.71339