Лудогорец победи Ботев (Вр) с 2:0 и ще играе финал за Купата с ЦСКА

Спорт 24.04.2025 09:14 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец победи Ботев (Вр) с 2:0 и ще играе финал за Купата с ЦСКА

Лудогорец се класира за финала на турнира за футболната Купа на България, след като победи Ботев (Враца) и в реванша.

„Орлите“ спечелиха с 2:0 в Разград, а преди това биха с минималното 1:0 във Враца, за да си уредят среща с ЦСКА в спора за трофея на 22 май.

Както се очакваше, наставникът на домакините Игор Йовичевич даде шанс на футболисти с по-малко игрови минути през сезона и въпреки това шампионите решиха всичко още преди почивката след 2 гола с глава.

В 6-ата минута Агибу Камара откри, а в 22-ата Антоан Бароан удвои, за да направи общия резултат 3:0 и така да убие окончателно интригата в срещата.

Лудогорец овладя инициативата още в началото на двубоя и в 3-ата минута Георги Русев стреля, но вратарят на гостите спаси.

Димитър Евтимов обаче бе безпомощен в 6-ата минута, когато именно Русев центрира, а Агибу Камара с глава откри резултата.

Ботев (Враца) отговори с шут на Бубакар Траоре покрай целта, но в 21-ата минута Лудогорец на практика реши крайния изход на сблъсъка с ново попадение.

Този път точен с глава беше нападателят Антоан Бароан, оползотворил асистенция на Фон Витри и направил общия резултат 3:0 в полза на домакините. 

В 35-ата минута Тодор Неделев можеше да оформи класиката и в Разград, но прехвърли не само излезлия напред вратар, а и рамката.

В добавеното време на първата част Ботев поиска дузпа, но такава не последва, защото ударът бе отблизо и топката срещна след рикошет ръката на футболиста от Лудогорец.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на „орлите“.

След паузата Лудогорец заигра по-предпазливо, докато Ботев (Враца) се опита да вкара поне почетно попадение, но така и не стигна до чисти положения.

Двата отбора отправиха по 2 неточни удара, а в 80-ата минута точен такъв на Марк-Емилио Папазов беше в обсега на вратаря и не затрудни Хендрик Бонман.

В крайна сметка Лудогорец се поздрави с нова победа и подпечата големия финал с ЦСКА за Купата на България, който ще се проведе на 22 май от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски" в София.

Лудогорец – Ботев (Враца) 2:0 (3:0 общ рез.)
1:0 Агибу Камара (6)
2:0 Антоан Бароан (22)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 3. Антон Недялков, 8. Тодор Неделев, 10. Антоан Бароан, 15. Едвин Куртулус, 16. Аслак фон Витри, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 24. Оливие Жак Ем Вердон, 25. Емерсон, 82. Иван Йорданов;

Треньор: Игор Йовичевич;

БОТЕВ ВРАЦА: 25. Димитър Евтимов, 19. Браян Андрес Варгас, 21. Бубакар Траоре, 6. Давид Карденес, 70. Дилян Георгиев, 98. Евертон Соуса, 28. Куентин Бена, 32. Мартин Дичев, 26. Мехди Букаси, 27. Сирики Диабате, 2. Хамза Аит Алaл;

Треньор: Христо Янев.

CHF CHF 1 2.08466
GBP GBP 1 2.27971
RON RON 10 3.92958
TRY TRY 100 4.47481
USD USD 1 1.71339