"Локо" (Пд) се върна на върха след победа с 4:0 над "Крумовград"

Спорт 04.09.2023 08:22 Снимка: ДНЕС+

"Локомотив" (Пд) се върна на върха в Първа лига, след като победи с 4:0  новака в "Крумовград" в мач от осмия кръг, игран на стадиона в парк "Лаута". С този си успех "смърфовете" събраха 22 точки и станаха еднолични лидери в класирането.  Гостите първи създадоха опасно положение.

Още в 3-ата минута Диего Рапосо излезе на удобна позиция и прехвърли Донко Хоркаш, но топката излезе в аут. Домакините реагираха и седем минути по-късно Джовани с техничен удар откри резултата. В 25-ата минута Хорхе Сегура покачи на 2:0. Вратарят на новаците Янко Георгиев не успя да хване топката след неговия шут и тя мина голлинията. След четири минути Алекс Kолев стреля силно, но стражът на "черно-белите" изби. Две минути преди почивката отново Алекс Колев отправи удар, но уцели Динко Хоркаш в тялото.
Гостите вкараха гол в първата минута на второто полувреме. Тогава Серкан Юсеин центрира към Калоян Пехливанов, който се разписа с глава. Съдията Никола Попов обаче не зачете попадението заради засада. Локомотивци наложиха надмощие и в 56-ата минута Бабакар Дион стреля опасно, но Янко Георгиев изби. В 79-ата минута Евандро покачи на 3:0 в полза на "Локомотив" (Пд), след като се разписа на празна на врата. Крайното 4:0 фиксира Алфа Конте секунди преди края на срещата.