Испания с класика над Норвегия в дебюта на Луис де ла Фуенте

Спорт 26.03.2023 16:08 Снимка: БГНЕС

Испания се наложи над Норвегия с класическото 3:0 у дома в първия си мач от квалификационната кампания за Евро 2024. На "Ла Росаледа" в Малага "Ла Фурия Роха" започна ерата под ръководството на новия селекционер Луис де ла Фуенте с победа.

Де ла Фуенте, бивш наставник на младежкия тим на Испания до 21 г., който замени на поста Луис Енрике след отпадането на първия отбор от Мароко в 1/8-финалите на Мондиала в Катар, се наслади на силна игра от подопечните си, които не оставиха съмнение в превъзходството си над скандинавците. Домакините откриха в 13-та минута, когато подаване на Алехандро Балде в наказателното поле бе отклонено неспасяемо от Дани Олмо във вратата на Йорян Ниланд.

В състава на гостите личеше името на капитана на Арсенал Мартин Йодегор, но голямата звезда на тима - нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд, отсъстваше заради контузия, и това влияеше осезаемо на Столе Солбакен и компания. Все пак, норвежците удържаха противника до 84-та минута, когато влезлият малко преди това от пейката Хоселу покачи на 2:0, а 60 секунди по-късно отново дебютантът за представителния тим бе в прегръдките на съотборниците си, оформяйки крайния резултат.

Така Испания събра актив от три точки в група А, като поделя върха с Шотландия, надиграл Кипър със същия резултат в ранен мач в събота. За "Ла Фурия Роха" предстои именно гостуване на британците във вторник вечер, докато Норвегия ще търси първи точки при визитата си на Грузия.