Спорт 09.06.2024 19:37 Снимка: ДНЕС+
Чешки национал падна от колело и няма да играе на Европейското
Полузащитникът на Чехия Михал Садилек няма да може да играе на европейското първенство в Германия. 25-годишният футболист на нидерландския Твенте отпада от сметките на селекционера Иван Хашек, защото е... паднал, карайки велосипед. Самият треньор обяви новината и я описа като "голям удар" по чешкия тим.
"За съжаление Садилек е паднал докато е карал колело и е получил нараняване на крака, поради което няма да играе на Евро 2024", гласи съобщението от страна на местната федерация.
Чехия започва участието си на Европейското на 18 юни с мач срещу Португалия. Останалите два отбора в тази група са Турция и дебютантите от Грузия.
Чехите играят неизменно на всяко едно европейско първенство от 1996 година насам. На онзи шампионат в Англия те станаха втори, губейки финала срещу Германия, през 2004-а в Португалия завършиха трети, а също така имат и два четвъртфинала за този период.
На последния шампионат преди три години отново стигнаха до последните осем, където обаче бяха отстранени от състава на Дания.
Садилек е юноша на Словачко, но на 16-годишна възраст преминава в ПСВ Айндховен, а на ниво мъжки футбол има само един сезон под наем в чешкия Слован (Либерец), а в останалото време игаре изцяло в Нидерландия.
За националния отбор на страната си има 16 мача и 1 гол.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда