
Спорт 22.12.2023 19:06 Снимка: ДНЕС+
Братя Пулеви прибрали чист официален хонорар по $ 3760 за победите в Коста Меса
Българският ас в тежката категория на професионалния бокс Кубрат Пулев и неговият брат Тервел, който се състезава в полутежка категория, са получили скромен официален хонорар за победите си в Коста Меса, Калифорния преди седмица.
Двата са заработили по 5000 долара брутна сума от промоутъра на галата. Сумите бяха оповестени от Атлетическата комисия на щата Калифорния, съобщава фейсбук профилът на YouTube канала "Спортната Джунгла".
Въпреки че играха в последните 2 срещи в картата се оказва, че българите не са най-добре платените боксьори в нея.
Съперникът на Тервел Пулев - Дионардо Майнър, е взел с 500 долара повече от него.
Противникът на Кубрат - полякът Анджей Вавжик, е получил колкото Кобрата.
От хонорарите на българските боксьори са били удържани по $1240. Част от сумата е за лицензионни такси. Така чисто Пулеви са прибрали по 3760 долара.
Не е ясно дали братята не са имали договорка за процент от продадени билети за галата или сумата, спечелена от телевизионни права.
Най-големият хонорар от участниците в Коста Меса е за мексиканеца Хосе Маруфо - бруто 12 500 долара. Той бе нокаутиран Егидиус Кавалиаускас
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 16:58 Естония изгражда 40 км противотанков ров като част от Балтийската отбранителна зона
- 16:49 КС прекрати производството за избора на Димитър Главчев за шеф на Сметната палата
- 16:40 Тома Белев: Един милион българи имат вода, но тя не става за пиене
- 16:32 Дания налива над 250 млн. долара в здравеопазване и инфраструктура в Гренландия
- 16:24 Общинския съвет на Варна ще обсъжда утре отпускане на средства за ФК"Спартак 1918" и ФК"Черно море"
- 16:16 Обработват кестеновите дървета по бул. „Владислав Варненчик“ и в парк „Аспарухово“
- 16:10 Цеков за делото Тръмп срещу NYT: Време е и тук да спрем да подминаваме лъжите на соросоидни дадзибао
- 16:03 Ивайло Вълчев,ИТН: Евросъюзът е в системна криза, поради липса на лидери, лидерство и посока