Белгиец докара нова издънка за "Ливърпул" - 3:3 с "Брайтън" у дома

Спорт 02.10.2022 07:58 Снимка: ДНЕС+

Белгийският халф Леандро Тросар донесе поредната издънка на "Ливърпул" в английското първенство. Той наниза хеттрик при гостуването на "Брайтън" на "Анфийлд" и мачът завърши 3:3.

Тросар изведе "Брайтън" напред с попадения в 4-ата и 18-ата мин. След това обаче в 33-ата и 54-ата Роберто Фирмино изравни до 2:2. В 63-ата Уебстър от гостите си вкара автогол. Но 7 мин преди края Тросар вкара и третото си попадение.

"Челси" измъкна трудно 2:1 в лондонското дерби срещу "Кристъл Палас" с гол на Конър Галахър в последната минута на редовното време. Едуард изведе "Палас" напред в 8-ата мин, но в 38-ата Обамеянг изравни.

Един от хитовете от началото на сезона "Фулъм" бе попилян при домакинството си на "Нюкасъл" с 1:4. Чалоба бе изгонен още в 8-ата минута. До полувремето Уилнсън, Амирон и Лонгстаф направиха резултата 0:3. След това Амирон вкара още един гол, преди Рийд да се разпише за домакините.

"Борнемът" и "Брентфорд" направиха 0:0, а "Евертън" би като гост "Саутхемптън".