Арсенал - Ливърпул и Челси - Тотнъм са полуфиналите за Карабао къп

Спорт 23.12.2021 11:27 Снимка: ДНЕС+

Отборите на Челси, Ливърпул и Тотнъм се присъединиха към Арсенал в полуфиналите на Карабао къп, след като спечелиха своите мачове от четвъртфиналната фаза в сряда вечерта. Най-интересен бе двубоят на Ливърпул с Лестър Сити, като "червените" на два пъти изоставаха с два гола на "Анфийлд", но все пак успяха да стигнат до успеха.

Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди наниза два гола за гостите още до 13-та минута, преди Алекс Окслейд-Чембърлейн да върне едно попадение в 19-та минута. Джеймс Мадисън възстанови аванса от две попадения на Лестър в 33-та минута, а Диого Жота върна Ливърпул в мача в 68-та. Възпитаниците на Юрген Клоп не се предадоха и изравниха в 95-та минута чрез Такуми Минамино, за да пратят срещата в дузпи. При тях Люк Томас и Райън Бъртранд сбъркаха за Лестър, докато за домакините не вкара единствено Минамино, като по този начин мърсисайдци надделяха с 5-4.

В другите два мача от вечерта Челси победи Брентфорд с 2:0 като гост, а Тотнъм надви Уест Хям с 2:1 у дома. Във вторник Арсенал разби Съндърланд с 5:1 на "Емиратс". Малко след края на вчерашните мачове това бе теглен и жребият за полуфиналите на надпреварата, който отреди Арсенал да срещне Ливърпул, а Челси да се изправи срещу Тотнъм.

Полуфиналите ще се проведат в мачове на разменено гостуване на 3 и 10 януари, а финалът не "Уембли" е на 27 февруари./БГНЕС