
Спорт 07.12.2024 11:51 Снимка: ДНЕС+
Академичен Интер взе поредните три точки и е по петите на лидера
Интер не даде никакви шансове на Парма - 3:1 в домакински мач от 15-ия кръг в Серия А.
Шампионите не показаха никакви колебания с новака, като Федерико ди Марко (на основната снимка горе) откри преди почивката, а страхотни голове на Николо Барела и Маркюз Тюрам завършиха мисията след паузата - 3:0.
Девет минути преди края Матео Дармиан си вкара малко конфузен автогол, но това бе само утеха за гостите, които почти нямаха други възможности за попадение на "Сан Сиро".
С трите точки Интер вече има 31, като е само на една зад лидера Наполи.
По-късно тази вечер Аталанта (31) приема Милан (22), а в неделя неаполитанците са домакини на Лацио, който пък е пети с 28 точки.
Тимът на Симоне Индзаги има само още един двубой на свой терен в първенството преди края на календарната 2024-а, който е срещу Комо на 23 декември.
За цялата година "нерадзурите" са загубили само веднъж като домакин, като това се случи в градското дерби срещу Милан (1:2) през септември, а то едва ли е типичният домакински мач.
Двата отбора делят митичния стадион "Меаца".
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 11:21 Лидерът на ЕНП обещава да отмени забраната на ЕС за двигатели с вътрешно горене от 2035 г.
- 11:10 Румъния засече руски дрон „Шахед“, навлязъл във въздушното пространство на страната
- 10:59 Тръмп към НАТО: Спрете да купувате руски петрол и ще наложа санкции на Русия
- 10:51 Борисов за ППДБ: С "Възраждане" ли ще се съберат?! Те на сватба или кръщене да отидат, ще се сбият
- 10:47 Официално: Вече е отворен и последният участък от АМ "Европа"
- 10:37 Путин: Русия води праведна война
- 10:25 Ван И: Китай не участва във войни, нито в заговори за разпалването на военни конфликти
- 10:16 Нетаняху: Лидерите на "Хамас" в Катар са основно препятствие за освобождаването на всички заложници