
Наука 25.03.2023 20:07 Снимка: ДНЕС+
Учени създадоха мишка от две мъжки
Учени създадоха мишка от два мъжки екземпляра - пробив в репродуктивната биология, съобщава Си Ен Ен, цитирайки "Нейчър". Яйцеклетката, която използвали, е направена от кожни клетки.
Екипът, начело с Кацухико Хаяши, професор по геномна биология в университета в Осака, Япония, имплантирал яйцеклетката в женска мишка и получили здраво бебе.
Изследването може да разшири възможностите за бъдещо лечение на стерилността, включително за еднополови двойки, и може би да помогне за предотвратяване на изчезването на застрашени животни, добавя Си Ен Ен.
Учените обаче предупреждават, че има още много да се учи, преди култивираните клетки да могат да бъдат използвани за производство на човешки яйцеклетки в лабораторни условия.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08289 |
![]() |
1 | 2.25378 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.05968 |
![]() |
1 | 1.67208 |
Последни новини
- 21:00 Хороскоп за сряда, 10 септември 2025 г.
- 19:39 МО: Военни от Сухопътните войски участват в потушаване на пожарите в Рила и област Хасково
- 19:32 Следващият супертанк на САЩ: Армейската индустрия се готви за производството на Abrams M1E3
- 19:24 Le Figaro: Няма пехота - ВСУ отстъпват в Донбас поради липса на боеприпаси и личен състав
- 19:16 Георги Клисурски и Стефан Дъров са новите зам.-кметове на София
- 19:09 Търг за 126 милиона: МВР с оферти за патрулки "Форд", джипове "Шкода" и мотори БМВ
- 19:02 Истанбул въвежда строги мерки и глоби за пътуващите с каравани
- 18:54 Симулираха спасителна операция по море в Бургаския залив