Наука 15.02.2023 16:33 Снимка: ДНЕС+
Дори един разговор с приятел на ден намалява стреса
Американски учени са направили изследване и са установили, че дори един разговор на ден с приятел може да намали нивата на стрес и да увеличи усещането за благополучие, пише "Къмюникейшън рисърч".
Изследването е обхванало над 900 души, които са били помолени да общуват с приятели в определено време. В края на деня участниците е трябвало да опишат как се чувстват. Психолозите са се поинтересували от понятия като благополучие, самота, стрес и тревожност.
Резултатите показват, че дори само един разговор с приятел веднъж дневно е достатъчен, за да се почувства човек по-добре. Общуването повишава чувството за привързаност и намалява нивата на стрес. Ако през деня хората говорят със свои приятели повече пъти, резултатите за благополучие също се повишават.
"Колкото повече слушате приятелите си, колкото повече ви е грижа, колкото повече време отделяте, за да оцените мнението на другите, толкова по-добре се чувствате в края на деня", казва изследователят от Канзаския университет Джефри Хол.
Учените отбелязват още, че телефонните разговори са напълно способни да заменят личното общуване между приятели. Това обаче не важи за текстовите съобщения, предаде БТА.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:37 Община Варна напомня изискванията за засаждане на дървета в градска среда
- 19:26 Иран заяви, че продължава да произвежда ракети
- 19:18 Първан Симеонов призна: Социологията е подложена на изкушения
- 19:10 The Times: Украински инструктори шокирани от US военните - хабят 8 ракети Patriot срещу един дрон
- 19:03 Затъването в абсурдните конспирации около "Петрохан"
- 18:55 Израелски резервист от системата "Железен купол" е даден на съд за шпионаж за ирански агенти
- 18:48 Вашингтон продава оръжие за $23 милиарда на своите съюзници в Близкия изток
- 18:43 ФИФА санкционира Израел заради дискриминация срещу Палестина