Любопитно 20.02.2023 18:41 Снимка: ДНЕС+
Певицата Сиза запазва челната си позиция в класацията на "Билборд" за албуми
Певицата Сиза е начело в класацията на "Билборд" за албуми за девета непоследователна седмица, съобщи сайтът на изданието.
Изпълнителката запазва първенството с албума "SOS", от който за периода на отчитане са продадени 93 000 еквивалентни единици.
Сиза става първата певица от близо седем години с подобно постижение. Последната изпълнителка, прекарала минимум девет седмици на върха в класацията, е Адел с албума "25". Британската певица отбеляза 10 непоследователни седмици на първо място в периода между 12 декември 2015 г. и 12 март 2016 г.
Второ място в албумния чарт заема рок групата "Парамор" с "This Is Why" с 64 000 продадени еквивалентни единици. Това е най-високо класираният алтернативен албум от осем месеца след "Unlimited Love" на "Ред хот чили пепърс", който през април миналата година дебютира на първа позиция в класацията Билборд 200.
След зрелищното представяне на певицата Риана в шоуто между полувремената на Супербоул, албумът й "Anti" се завърна в Топ 10 за първи път от 2016 г.
На трето място в класацията е Тейлър Суифт с 60 000 продадени еквивалентни единици от албума
"Midnights", с който миналата седмица певицата заемаше втората позиция.
Четвъртата позиция в чарта остава непроменена спрямо предходната седмица и се заема от кънтри певеца Морган Уолън с 44 000 продадени еквивалентни единици от албума "Dangerous: The Double Album". С общо 107 непоследователни седмици в Топ 10 тавата заема третото място сред албумите, задържалите се най-дълго в челната десетка на класацията Билборд 200.
Челната петица се допълва от Бед Бъни с близо 44 000 продадени единици от албума "Un Verano Sin Ti", предаде БТА.
В Топ 10 на класацията за албуми Билборд 200 намират място още Метро Бумин с "Heroes & Villains", Дрейк и 21 Савидж "Her Loss", Риана с "Anti", Хари Стайлс с "Harry's House" и "Тумороу Екс Тугедър" с "The Name Chapter: Temptation".
Още по темата
-
-
-
Арестуваха изпълнителя на Gangnam Style
преди 10 месеца
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:32 Комисията по вътрешна сигурност в НС реши: Няма да се режат заплати и щатове на пенсионери в МВР
- 18:29 САЩ одобриха сателит с гигантско огледало, астрономи предупреждават за "екзистенциална заплаха"
- 18:22 Цената на акциите на SpaceX падна под дебюта си на фондовия пазар
- 18:17 НС върна изцяло гласуването с машини, отпадна ограничението на секциите извън ЕС
- 18:14 CBS: САЩ са обсъждали вариант за военновъздушен десант в Куба
- 18:06 Огромна дупка в центъра на Лом на 100 метра от Общината, пропадането застрашава имоти
- 17:59 Още 25 турски звезди са задържани, за да ги тестват за наркотици
- 17:47 Радев: България остава ангажирана с усилията за прекратяване на войната в Газа