Любопитно 30.04.2023 19:54 Снимка: ДНЕС+
Новата услуга на WhatsApp
Тази седмица платформата за комуникация WhatsApp, оперираща под шапката на Meta, адресира една от най-желаните от потребителите функции, която до момента липсваше.
Във вторник бе представена нова функция, която дава възможност за използване на един акаунт в множество телефони и други устройства.
WhatsApp твърди, че е разрешил проблемите със сигурността и поверителността, които преди са възпрепятствали внедряването на тази услуга.
Новата функция позволява на потребителите да свържат телефона си като едно от четири допълнителни устройства, споделящи един и същ акаунт в WhatsApp.
Това означава, че ще можем да свързваме телефони, уеб браузъри, таблети и настолни компютри и безпроблемно да изпращаме съобщения от всяко отделно устройство.
WhatsApp дава гаранция, че личните съобщения, медийните обекти и обажданията са криптирани от край до край.
За да се гарантира безопасността, ако основното устройство е неактивно твърде дълго, WhatsApp автоматично ще отпише профила и във всички останали свързани устройства.
Бизнес акаунтите в WhatsApp също ще имат тази функция, позволявайки на собствениците на фирми да предоставят на допълнителни служители достъп до техните бизнес акаунти в WhatsApp и да отговарят директно на клиентите например.
Актуализацията вече е въведена за някои потребители в световен мащаб и ще бъде достъпна за всички потребители през следващите седмици.
Освен това WhatsApp ще въведе нов метод за свързване на устройства, при който потребителите ще могат да въвеждат телефонните си номера и да получават еднократен код за достъп, вместо да сканират QR код.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:52 Националната овцевъдна и козевъдна асоциация: Българското агнешко - лукс. Срам за политиците!
- 10:45 Експерт: Очаква ни увеличение на цените, неблагоприятни процеси и непопулярни мерки
- 10:37 Ако бяхме първи или втори нямаше да се разделим: Денков обясни за развода на ПП и ДБ
- 10:29 Политологът Милен Желев: Първият тест за новите управляващи е парадът в Москва
- 10:25 Кметът на Рамщайн предупреди за катастрофални последици, ако американските военни си тръгнат
- 10:22 Тръмп: Ще изведем корабите, блокирани в Ормузкия проток
- 10:15 Зеленски очерта три приоритета преди срещата на лидерите в Ереван
- 10:08 Президентът Йотова ще участва на форума на Европейската политическа общност в Ереван