ЕС и Свят 06.03.2023 17:46 Снимка: ДНЕС+
"Уотсап" се съгласи да спазва изцяло правилата на ЕС
Приложението "Уотсап" (WhatsApp) ще спазва изцяло правилата на ЕС, като зачита избора на потребителите при промени в договора за ползване на услугата, съобщи Европейската комисия. Уточнява се, че комисията и собствениците на приложението (Мета) са договорили повишаване на прозрачността, предаде БТА.
Дружеството ще улесни потребителите да отхвърлят промени на договора, когато не са съгласни с тях, и ясно ще обясни кога отхвърлянето води до невъзможност за използване на услугата. От дружеството са потвърдили, че личните данни на потребителите не се споделят с трети страни или други фирми, част от "Мета", включително "Фейсбук" (Facebook), за рекламни цели.
През януари миналата година, след сигнал от Европейската организация на потребителите (BEUC) и осем от нейните асоциации-членове, бе изпратено писмо за предполагаеми нелоялни практики при промяната на договора, условия за ползване и политика на поверителност на "Уотсап".
Комисията отбелязва, че според неотдавнашно нейно проучване много дружества използват съмнителен подход, като например правят по-трудно потребителят да се отпише, отколкото да се абонира за услуга. Правилата на ЕС предвиждат задължителни ясни правила и условия за използване на услугите, на разбираем език.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:15 МВФ критикува ЕС, че се игнорират предупрежденията за енергийните субсидии
- 12:07 Самолетът на испанския премиер кацна извънредно заради технически проблем
- 12:00 Делян Добрев: Кабинетът на тик-ток звездата Гюров оставя наистина тежко наследство за Радев
- 11:52 Британска служба: Ситуацията по сигурността в Ормузкия проток остава критична
- 11:45 Бивш земеделски министър: Проблемът с високите цени е в ниското производство и силния внос
- 11:43 Бизнес без граници: онлайн идентичност с .EU и хостинг
- 11:37 Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
- 11:30 Зеленчукопроизводител: Редовно виждам "български зеленчуци", внос от трети страни