
Любопитно 24.05.2021 19:22 Снимка: ДНЕС+
Кисели краставички и боб за възстановяване от COVID-19
Диетолози посочиха най-полезните храни за възстановяване от COVID-19. Техните съвети бяха публикувани в индийския вестник „The Pioneer.“
Диетологът Прити Тяги съветва тези, които са преболедували коронавирусна инфекция, да добавят към храненето си по-сложни въглехидрати, като пълнозърнести храни. Освен това тя препоръчва да се яде повече кисело мляко, да се пие настойка от на комбуча, както и да се хапват кисели краставички и боб.
Всичко това, по нейно мнение, ще помогне за възстановяване на чревната микрофлора и укрепване на имунната система.
Също така д-р Тяги съветва да се ядат шепа орехи, бадеми или тиквени семки за закуска, които са богати на омега-3 полиненаситени мастни киселини и които помагат на организма да се възстанови от болести. Орехите също са богати на цинк, селен, протеини и витамин В, които играят важна роля за здравето на отслабения организъм.
Д-р Рохини Патил смята, че след заболяването не трябва веднага да се връщате към обичайния си начин на живот и хранене. На първо място Патил препоръчва да спите осем до девет часа на ден, тъй като имунната система продължава да се възстановява след тежката борба с коронавирусната инфекция.
Лекарят съветва да пиете колкото се може повече течност и да оизбягвате прекомерния физически и психически стрес. Тя препоръчва да пиете вода със семена от чиа и босилек, за да възстановите естествения воден баланс на организма.
Диетологът Андрей Князков назова особено полезен продукт за възстановяване от COVID-19. Той посъветва хората, които са имали коронавирусна инфекция, да включат пипер в диетата си, особено български. /БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 2.09448 |
![]() |
1 | 2.26108 |
![]() |
10 | 3.85416 |
![]() |
100 | 4.04663 |
![]() |
1 | 1.67065 |
Последни новини
- 21:12 Хороскоп за четвъртък, 11 септември 2025 г.
- 19:33 Ванс: Тръмп не вижда смисъл в икономическата изолация на Русия
- 19:24 "Ограда се крепи на три кола...": Путин, Си и Хурелсух подписаха за 50 млрд. куб. м газ
- 19:17 Руски дронове в небето над Полша? НАТО се въздържа от оценка
- 19:10 Пламен Димитров, КНСБ: Има огромна вероятност за картел при цените на млечните продукти
- 19:03 Александър Вучич за евродепутатите на протест в Сърбия: Не трябваше да ги наричам измет
- 18:56 Киев поиска от съюзниците си 60 млрд евро за отбраната на Европа и Украйна през 2026 г.
- 18:48 Кремъл предупреди за страшни последствия от изпращането на западни войски в Украйна