Крими 09.09.2025 15:01 Снимка: ДНЕС+
Защитата на Никола Бургазлиев: За него всичко е като лош сън, иска само да се върне в училище
Очаква се днес или утре да бъде променено обвинението за катастрофата с АТВ в „Слънчев бряг“.
18-годишният Николай Бургазлиев ще получи по-тежко обвинение за причиняване на смърт и нанасяне на телесна повреда с евентуален умисъл.
Екип на bTV се свърза със защитата на Бургазлиев – адв. Галина Колева. Тя каза, че той бил изключително афектиран от това да разбере за смъртта на младата жена и всичко за него било като лош сън, който иска да свърши и отново да ходи на училище.
Що се отнася до близките на Христина – днес, около 09:00 ч. сутринта, тялото ѝ беше освободено от съдебна медицина и цялото семейство потегли към родното село на Христина в Пловдивско, където утре ще бъде погребението на младата жена.
„Това е атентат, това не е просто убийство. Какво трябваше да се случи, за да му сменят обвинението? Това ми е въпросът. Цялата система трябва да се промени. От издаването на документите за тези колички до самия край. Всичко трябва да се промени, цялата верига, тя стана много дълга. Ние не виждаме нещо да се е променило, някой да е освободен от работа. Всичко си е постарому. Можем да сме благодарни само на бащата на Сияна, че той поне направи нещо да се премести Марти от Бургас до София. На най-тежкото наказание, на това се надяваме“, каза Юлиян Здравков - роднина на пострадалите.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:55 Поклон пред Апостола на свободата Васил Левски!
- 08:53 Нова измама от името на НАП за възстановяване на данък
- 08:46 Строят два нови бежански лагера - в Средец и Симеоновград, местните не знаят
- 08:38 Русия: Катастрофално е положението на ВСУ в района на Купянск-Узлов, истински леден ад
- 08:31 Гepмaнcĸaтa индycтpия e зaгyбилa нaд 120 000 paбoтни мecтa зa 12 мeceцa
- 21:35 Възрастна жена скочила от високите етажи на жилищна сграда в центъра на Варна
- 20:34 Хороскоп за сряда, 18 февруари 2026 г.
- 19:22 Ирландия започва разследване на чатбота "Грок" на Мъск