
Крими 13.11.2024 19:06 Снимка: ДНЕС+
Внасят искане за постоянен арест на Димо Алексиев
В следващите дни ще бъде внесено искане за постоянно задържане под стража на Димо Алексиев. Актьорът беше задържан предишната нощ за шофиране след употреба на алкохол.
Първоначално дрегерът е отчел 1,49 промила алкохол в кръвта, а при кръвната проба - 1,2 промила. В момента Алексиев е задържан за 72 часа, а автомобилът му е отнет.
Актьорът преди две години отново е бил хванат да шофира пиян. Тогава е получил присъда от три месеца условно с три години изпитателен срок. За сегашното му нарушение се предвижда наказание "лишаване от свобода" от 1 до 5 години.
"Спрян е от служителите на Трето районно управление и е дал положителна проба за алкохол над 1,2. Това е престъпление, задържан е. В ход е досъдебно производство", казаха от МВР по случая с Алексиев, цитирани от Bulgaria ON AIR.
За периода от 4 до 10 ноември на територията на София са установени и санкционирани 1629 нарушители на пътя, заяви инспектор Иво Биков от отдел "Пътна полиция" към СДВР.
Той посочи, че 13 шофьори са поели на път след употреба на алкохол, двама след употреба на наркотични вещества, а трима са отказали проба.
От СДВР напомнят, че в ход е вторият етап от акция "Зима". Пътните полицаи ще бъдат особено бдителни за нарушения от страна на водачи и пешеходци в тъмната част от денонощието. Ще се следи за поведението на участниците в движението и осигуряването на предимство.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:55 Хороскоп за вторник, 16 септември 2025 г.
- 19:33 Проруският опозиционен блок излезе начело преди изборите в Молдова на 28 септември
- 19:25 Българите обръщат поглед към Азия: Ръст в търсенето на екзотични валути
- 19:17 Съдът в Анкара отложи делото за отстраняването от длъжност на лидера на опозицията
- 19:10 Пребитият шеф на полицията, Русе е в съзнание, без опасност за живота, но остава под наблюдение
- 19:03 О.з. полк. Стоянов: Пилотите ни нямат подготовка за полети на пределно малка височина
- 18:56 Кеворк Кеворкян: Оскъдица
- 18:48 МВнР привика Митрофанова заради руските дронове над Полша. Н.Пр.: Това е провокация!