Крими 16.09.2025 19:10 Снимка: ДНЕС+
СРП задържа непълнолетен, заплашил с нож 17-годишен младеж и го ограбил
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 16-годишно момче за грабеж над 17-годишен младеж, при който е използвана заплаха с нож. Това съобщиха от пресцентъра на държавното обвинение.
На 15.09.2025 г. в района на подлеза на метростанция "Сердика" в гр. София, обвиняемият К.К. като непълнолетен, но разбиращ значението на извършеното, е отнел 150 лева от владението на младо момче, като е използвал заплаха. Обвиняемият насочил нож към младежа и му казал: "Давай парите, едно намушкване и си дотам".
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 198, ал.1 вр. чл.63, ал.1,т.3 от НК, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода" от 2 до 10 години.
С постановление на наблюдаващ прокурор К.К. е задържан за срок до 48 часа.
Предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка "задържане под стража" спрямо обвиняемия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:11 Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела
- 12:03 Великобритания продава 100 000 тона конфискуван руски петрол и дава парите на Украйна
- 11:55 Витанов защити проекта за държавен бюджет: Времето на фискалните илюзии и абракадабри приключи
- 11:50 Прокуратурата за удара на "Тракия": Няма данни за заспал водач или спукана гума на тира
- 11:47 Две фирми са глобени с 310 000 евро за продажба на фалшиво масло като немско
- 11:44 10-годишно момиче се удави в басейна на хотел в Ахелой
- 11:39 Майките излизат на протест на 1 юли
- 11:31 Последните мачове от Световното: Изненада и много голове