
Крими 26.05.2022 16:45 Снимка: ДНЕС+
Съдът пусна под гаранция от 15 000 лв. бащата на футболиста Георги Йомов
Съдът пусна бащата на футболиста на ЦСКА Георги Йомов - Цецко Йомов, на свобода под парична гаранция от 15 000 лв. Той е обвинен за стрелбата на Околовръстното шосе в София, станала преди дни.
Като мотив съдът изтъкна, че обвиняемият е действал под емоционален контрол, тъй като е защитавал двамата си синове, които са били нападнати.
Съдът определи налице две деяния от страна на обвиняемия. Едното е за произвеждане на изстрели на обществено място, а другото за хулиганство с особена дързост.
По време на делото Йомов поиска възможно по-малка мярка, като обжалваше и решението на съда на първа инстанция, в което бе решено Йомов да остане зад решетките.
На 16 май двама души бяха простреляни на Околовръстното шосе в София след спречкване. Единият от ранените е на 36 г., беше прострелян в двата крака и изпадна в шоково животозастрашаващо състояние, с тежка кръвозагуба.
Вторият е на 26 г., ранен в бедрото. И двамата бяха хоспитализирани във ВМА.
Малко по-късно бащата и братът на футболиста от ЦСКА Георги Йомов отидоха в СДВР, за да се предадат. След разпити двамата бяха задържани за 24 часа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10282 |
![]() |
1 | 2.26842 |
![]() |
10 | 3.8553 |
![]() |
100 | 4.18113 |
![]() |
1 | 1.69674 |
Последни новини
- 09:56 764 - мрежата, в която садисти и педофили дебнат деца
- 09:47 Колоритно шествие даде старт на Международния фолклорен фестивал "Варненско лято"
- 09:39 Честваме паметта на свети праведен Евдоким Кападокийски и на мъченица Юлита
- 09:31 "Лежеше с посиняла уста": Майката на удареното от ток дете в Плевен иска справедливост
- 09:23 Лекари продължават да се борят за живота на 2-годишното дете, паднало от втория етаж на болница
- 09:16 Глобиха с 2000 лева мъж, подавал сигнали на тел. 112 за силна музика
- 09:08 Транспортната комисия гласува на второ четене промени в жп транспорта и пощенските услуги
- 08:59 Изключително тежка година за земеделците у нас, повечето ще са на загуба