
Крими 19.11.2024 18:31 Снимка: ДНЕС+
Прокуратурата иска до 20 г. или доживотен затвор за обвиняемия за смъртта на Филип
Прокуратурата поиска обвинението срещу Петър Тодоров, подсъдим за катастрофата, при която загина 14-годишният Филип Арсов, да бъде преквалифицирано в по-тежко. Според експертизите Тодоров, който е с обвинение за причиняване на смърт при евентуален умисъл, е шофирал с 88 км/ч и с над 2 промила алкохол в кръвта.
Искането за промяна на обвинението му днес направи прокурор Калин Близнаков, пише "24 часа". Пред магистратите той обясни, че на заседанието, на което бяха разпитани свидетели, се появили нови обстоятелства, които са причина деянието да се разглежда като особено тежък случай. При това положение, ако бъде признат за виновен за смъртта на Филип Арсов, Петър може да получи до 20 г. или доживотен затвор.
Съдът отказа това да се случи днес, а за да го одобри, на следващото заседание прокурор Калин Близнаков ще трябва да изложи категорични факти и аргументи.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 10:06 ЦСКА се раздели с треньора, но на втория отбор
- 09:58 Бащата на Сияна: Въвеждането на средна скорост е добра мярка и ще даде резултати
- 09:49 Днес могат да почерпят хора с имена Людмил, Людмила и техните производни
- 09:41 Mаратонското гледане на филми е полезно за мозъка и намалява стреса
- 09:33 Информационен ден във Варна представя финансиране по програми на Европейската космическа агенция
- 09:26 Потушени са 90 пожара в страната за последното денонощие
- 09:18 Извънредни мерки за сигурност заради посещението на Тръмп във Великобритания
- 09:09 Тежката катастрофа в София: Автомобилът е бил мощен, освен това е бил допълнително тунингован