
Крими 14.11.2023 13:59 Снимка: ДНЕС+
Прокуратура, МВР и НАП дирят системните нарушители на пътя
Прокуратурата, МВР и НАП започват проверки на системните нарушители на пътя. Това решиха на среща и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, главния секретар на МВР Живко Коцев и с шефа на НАП Румен Спецов.
На работното съвещание са набелязани мерки за ограничаване на тежките пътнотранспортни произшествия, причинени от системни нарушители на Закона за движение по пътищата (ЗДвП). Общото становище е, че е необходим институционален отговор спрямо шофьорите, които целенасочено нарушават правилата за движение и разпространяват снимки и видеосъдържание на шофиране с многократно превишена от допустимата скорост и др.
Предстои в кратки срокове органите на МВР да установят и изготвят база данни на водачи на МПС, които многократно са нарушавали правилата за движение по пътищата. За целта ще се използват както системата на "Пътна полиция", така и камерите за видеонаблюдение на общините и на Агенция "Пътна инфраструктура". Ще се работи за незабавно установяване на водачите на МПС, чиито нарушения са документирани и публикувани в различни онлайн платформи, за да бъдат санкционирани.
В хода на разговора е обърнато внимание на зачестилите случаи на тежки пътнотранспортни произшествия, причинени от водачи на луксозни МПС без да е установен произходът на средствата за тяхното придобиване. В тази връзка Борислав Сарафов, Живко Коцев и Румен Спецов се обединиха около общото становище за необходимостта от проактивен подход от страна на приходната администрация, включително извършването на ревизии на собственици и ползватели на луксозни и мощни автомобили, за които има данни, че произходът на средствата може да е от незаконна дейност.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.32118 |
![]() |
10 | 3.87662 |
![]() |
100 | 4.36839 |
![]() |
1 | 1.71399 |
Последни новини
- 20:41 Хороскоп за понеделник, 9 юни 2025 г.
- 19:38 Британският „Телеграф“: България може да срине еврото и европейските лидери сами ще си бъдат виновни
- 19:28 Мормонски съпруги скандализират от екрана
- 19:19 Кандидат за президент беше прострелян в Колумбия
- 19:09 Коларова: Радев се постави в слаба позиция - както от юридическа, така и от политическа гледна точка
- 19:00 ПВО на Русия свали 9 украински дрона, насочени към Москва
- 18:50 "Амброзиевата Илиада": Най-древният комикс по Омир?
- 18:39 BG-ALERT ще предупреждава за задръствания на "Дунав мост" при Русе