
Крими 06.08.2025 11:41 Снимка: ДНЕС+
Побоят на фелдшер в Берковица бил след молба пациентът да не си мие ръцете върху инструментите
Пиян пациент нападна с юмруци фелдшер от Берковица и беше задържан. Това се случва по време на преглед. По думите на медика агресията е провокирана след забележка към обляния в кръв мъж да не се мие на мивката, пълна с инструменти, съобщава БТВ.
70-годишният фелдшер Любомир Иванов е нападнат по време на преглед на пациент. Той е с 40-годишен стаж. Такава агресия му се случва за първи път.
„Имаше много агресивно поведение, придружителят му ми съдейства и съм му благодарен. Почистихме, разбрахме къде са раните, имаше скъсана, прерязана вена. Чупил прозорци. Беше целият в кръв. Той не искаше никакви манипулации, инжекции. Вкарахме го, обработихме го. Нямаше време да снемаме личните данни. Той беше целият в кръв и тече кръв като от чешма. Взехме инструментите в легена и започнах да ги слагам в мивката, да се мия и му казах да изчака да му вземем личните данни. Още на леглото му обясних вкъщи да се измие с топла вода и сапун, той идва и започва да бърка, викам: „Тук са инструменти, не е удобно“ и не очаквах да прояви такава агресия“, разказва Любомир Иванов.
Нападението се случва пред очите и на други пациенти.
„Първо с ритник ме ритна в крака, имам голям хематом. Инстинктивно се наведох и той започна да ме удря. Казах му просто да не се мие на мивката, че тук са сложени инструменти и да се измие вкъщи. След това се изправих и той започна да ме удря. Аз сигурно го блъснах и той се подхлъзна и падна отсреща. Пациентите отвън започнаха да крещят, защото от мен започна да тече кръв, те викаха „Какво става, ще убиете доктора“. Придружителят го вдигна и избягаха“, добавя медикът.
Д-р Пенко Богданов работи във филиала за Спешна помощ в Берковица от година и половина и често става свидетел на вербален тормоз, но никога досега на физическо нападение.
„Жалкото в цялата история, че при липса на кадри хората в пенсионна възраст са останал ида помагат, защото просто обичат работата си. Не бива човек, който може да ти помогне и от който зависи живота ти да се отнесеш така с него, но това си е проблем на пациентите и ние не можем да направим нищо за това“, казва той.
Нападателят е на 28 години и има криминална регистрация за управление на МПС след употреба на алкохол. В момента той е задържан в следствения арест на Врачанския затвор.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.24989 |
![]() |
10 | 3.854 |
![]() |
100 | 4.16569 |
![]() |
1 | 1.69395 |
Последни новини
- 14:19 Тийнейджърка навърши 18 години и си направи профил в OnlyFans, за три часа се превърна в милионерка
- 14:11 2-годишно дете падна от тераса с височина около два метра върху циментова площадка
- 14:04 Гръцки фермери заплашват с блокада магистралата Солун - Халкидики
- 13:56 Само на 33 години: отиде си актриса от хитовия сериал 'The Walking Dead'
- 13:49 Теч на сярна киселина до димитровградското с. Черногорово
- 13:41 Откриха тяло на мъж близо до Националния стадион
- 13:33 Проф. Кантарджиев със сериозно предупреждение за вируса Чикунгуня
- 13:27 Жена почина в Турция, след като беше наръгана 37 пъти от мъжа си