Крими 10.10.2024 17:20 Снимка: ДНЕС+
По искане на Сарафов: ЦИК разреши кметът на Омуртаг да бъде привлечен като обвиняем
Централната избирателна комисия разреши да бъде привлечен като обвиняем Ешреф Хасанов Ешрефов.
Той е регистриран като независим кандидата за кмет на община Омуртаг за изборите на 20 октомври.
Решението на ЦИК е резултат от искане на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов заради досъдебно производство на Софийска градска прокуратура.
Ешреф Ешрефов е обвинен за участие в организирана престъпна група за извършване на престъпления по служба.
Той бе арестуван през февруари т. г. при акция в общинската администрация. Няколко месеца по-рано ДАНС влезе в Община Омуртаг при разследване на Ешрефов за конфликт на интереси - възлагане на обществени поръчки и дейности на неговия баща.
Освен това бе привлечен като обвиняем и за това, че от октомври 2019 г. до май 2022 г. в условията на продължавано престъпление в съучастие с Хасан Х. и Мехмед М., с цел да набави за себе си и за другиго облага, умишлено склонил зам.-кмета Мехмед М. да наруши служебните си задължения, като възложи обществени поръчки на дружества, предоставили изпълнението на дейностите на дружество, което е собственост и се управлява от Хасан Х. От деянията са настъпили значителни вредни последици за Община Омуртаг, обясниха от Административния съд в Търговище.
Ешрефов бе отстранен като градоначалник на Омуртаг. След обжалване се поизнесе и ВАС, който окончателно обяви за недействителен избора му за кмет. Ешрефов бе издигнат от коалицията СДС-НДПС.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09046 |
GBP
|
1 | 2.23754 |
RON
|
10 | 3.84438 |
TRY
|
100 | 3.94623 |
USD
|
1 | 1.68113 |
Последни новини
- 23:04 Хороскоп за четвъртък, 11 декември 2025 г.
- 22:23 Асен Василев: Протестите ще продължат, докато правителството не подаде оставка
- 21:26 Братската британска Ройтерс излъчва на живо от протеста в София
- 21:02 Драма на протеста в София, издирват две деца
- 21:00 В 25 града в страната се провеждат протести срещу правителството
- 20:34 Пореден протест във Варна
- 20:28 В София арестуваха 30 души са на протеста в София, у някои са открити наркотици
- 19:32 Директен влак, с билет от само 10 евро, ще свързва Амстердам, Берлин и Хамбург