Крими 10.11.2022 08:42 Снимка: ДНЕС+
Окончателно: 30 години затвор за Викторио Александров, убил приятелката си и дърщеричка им
Върховният касационен съд постанови окончателна присъда от 30 години затвор за Викторио Александров, подсъдим за двойното убийство на приятелката си Дарина Министерска и дъщеричката им Никол.
Така съдът потвърждава общата присъда за извършени от него три престъпления, съобщават от Софийска градска прокуратура. Решението на съда е от 23 септември.
Софийският градски съд осъди подсъдимият на 20 години затвор и го призна за виновен за това, че на 29.10.2018 г., около 14:00 ч. в гр. София, ж. к. „Надежда" 4, с два изстрела с огнестрелно оръжие умишлено умъртвил 23-годишната си приятелка Дарина Министерска.
Признат е за виновен и за това, че на същата дата, около 22:30 ч. между с. Долни Богров и гр. София, след като е извършил убийството на Министерска, с един изстрел със същото огнестрелно оръжие умишлено умъртвил и Никол Александрова – негова рождена дъщеря, малолетно лице, на 1-година, която се намира в безпомощно състояние.
Признат е за виновен и за това, че 29.10.2018 г. около 19:30 ч. в гр. София, ж.к. „Надежда" 6 в таксиметров автомобил е принудил шофьора на автомобила да предаде мобилните си телефони, след което да го закара с автомобила в посока към автомагистрала „Люлин", а след това и в посока с. Долни Богров, като употребил за това сила – нанесъл му удар в областта на тила с огнестрелното оръжие, както и заплашване – казал му „Ако изпълняваш това, където ти казвам, ще живееш", държейки през това време дулото на пистолета опрано в шията на П. П.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда