
Крими 08.09.2024 22:40 Снимка: ДНЕС+
Млада жена бе убита в Шумен
Жената е открита в безпомощно състояние в апартамент в блока на ул. "Цар Освободител" 1
Млада жена е убита днес в Шумен, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Криминалисти от областната дирекция в Шумен работят по установяване на извършителя на тежкото криминално престъпление.
Сигнал за убийството постъпил малко преди 16,00 часа. Съобщено било, че в безпомощно състояние в апартамент в блока на ул. "Цар Освободител" 1 в града е намерена млада жена.
При първоначалния оглед станало ясно, че е починала и има данни за насилие.
На място дойде почти целия ръководен състав на шуменската полиция, съобщи репортер на ШУМ.БГ.
Действията по документиране на престъплението се извършват под ръководството на прокурор от Окръжна прокуратура - Шумен.
Според БНТ издирваният за убийството е съсед на убитата. Според домоуправителя той се е настанил преди 2 месеца в апартамент на първия етаж. Съседите все още не го познават добре, но не са чували скандали. Когато се е нанасял, е бил с родителите си.
Както БТА съобщи, служителите на ОД на МВР - Шумен са разкрили 49,37 процента от престъпленията, които са разследвали през първите шест месеца на настоящата година. В сравнение със същия период на миналата година се отчита ръст на разкриваемост на престъпленията с 1,44 на сто.
Подробности по случая утре, 9 септември.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09628 |
![]() |
1 | 2.2729 |
![]() |
10 | 3.86215 |
![]() |
100 | 4.18394 |
![]() |
1 | 1.66383 |
Последни новини
- 00:38 Хороскоп за четвъртък, 3 юли 2025 г.
- 19:34 Принц Уилям е притеснен за съпругата на баща си. Камила не спирала да пие
- 19:25 23-ма поставени отпаднаха още в първия кръг на "Уимбълдън"
- 19:18 Община Сатовча влезе в рекордите на "Гинес" с близо 1000 чешми
- 19:18 Руските въоръжени сили изпращат бронирани влакове за снабдяване на армейски части в Донбас
- 19:11 В Северна Македония се обидиха на еврокомисаря Марта Кос
- 19:03 Зверев: Вече не изпитвам радост от живота, трябва ми терапевт
- 18:55 Пациентска организация: Има достатъчно пари в НЗОК - над 9 млрд. лв., но не се разпределят правилно